Zábavné hračky pro hlodavce

Máte doma nějakého toho drobného domácího mazlíčka, kterého chováte v kleci nebo v teráriu? I takový malý tvoreček, jakým je třeba křeček, morče nebo činčila si umí užít pořádnou zábavu. Proto by v jeho kleci kromě nějakého toho obydlí neměla chybět ani prolézačka nebo hračky pro hlodavce.

křeček u misky

Čím konkrétně můžete zabavit vašeho chlupatého domácího mazlíčka?

· Dřevěný váleček s rolničkou – motivuje k pohybové aktivitě, kdy je odměnou příjemný zvukový efekt v podobě cinkání rolničky. Tuto hračku si zamiluje nejeden křeček nebo myška.

· Míček na pamlsky – ideální pro odměňování za aktivitu nebo poslušnost

· Váleček ze sušené trávy na šňůrce – motivuje k větším pohybovým aktivitám a překonáváním překážek

· Proutěný míček s rolničkou – motivuje k pohybové aktivitě, kdy je odměnou cinkot rolničky

· Různé typy okusovadel – ideální nejen pro zábavu, ale také pro broušení zubů, které je u těchto živočichů nutností

· Sisalový bonbón – netoxický, ideální pro obrušování zubů

· Větvičky na okusování – vhodné pro broušení zubů

Jen klec ovšem nestačí. Vaše zvířátko si zaslouží víc. Vytvoříte-li totiž vašemu domácímu mazlíčkovi příjemné prostředí s možností dostatečných pohybových a zábavných aktivit, bude vám odměnou spokojený život vašeho mazlíčka. Ideální jsou také různé produkty z přírodních materiálů, jakými jsou dřevo, klacíky a podobně, aby si váš domácí mazlíček mohl podle potřeby obrušovat svoje zoubky.
křeček na prolejzačce

Při zařizování domova pro vašeho křečka, morče, potkana nebo činčilu si proto kromě výběru vhodného obydlí dejte také záležet na výběru nějakých těch zábavných hraček, prolézaček a dalších doplňků. Právě ty zaručí, že se malý hlodavec nebude nudit a bude mít o zábavu postaráno. Spokojený domácí mazlíček je totiž takový, který se cítí dobře a pohodlně ve svém obydlí, kde má vše potřebné k zábavě i odpočinku.

4.7/5 - (3 votes)